ההבדל בין החלקה אורגנית להחלקת קרטין

מאת: יוקו סיסטם 03/09/2017 2 תגובות

מה ההבדל בין החלקה אורגנית, החלקת קרטין והחלקה יפנית?

מומחי יוקו סיסטם עושים סדר בבלגן על ההבדלים בין סוגי החלקות השיער השונות.

בשנים האחרונות, החלקות השיער הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת הטיפולים של מאות אלפי נשים ישראליות (וגם כמות הולכת וגדלה של גברים!). למרות זאת, המידע הקיים בשוק מבלבל ולא אמין, מדעי מדי ולא נגיש ובעיקר – חלקי. אם החלטת לעבור החלקת שיער או גם אם את כבר מחליקה ותיקה ומנוסה, המאמר הזה יעשה סדר בבלגן! לגזור ולשמור, ליידי'ס!

ההחלקה היפנית של יוקו סיסטם:

"בראשית היתה ההחלקה היפנית". ההחלקה היפנית הקבועה המקורית הומצאה ע"י יוקו יאמאשיטה לפני כ-30 שנה. ביפן, שיער חלק הוא סימן ליופי ושערן של הנשים היפניות מתקרזל קלות בעורף בשנות ה40 לחייהן. יוקו חיפשה פתרון לתופעה והמציאה את ההחלקה היפנית של יוקו סיסטם: שיטה שבה חומר פעיל חודר לשערה, שובר את הקשרים הטבעיים ומכניס פנימה חומרים משקמים, בשילוב עם מנטרל ששומר על המצב החדש של השיער. כך השיער נותר חלק באופן קבוע ויש לטפל רק בשורשי הצמיחה החדשה שלא עברה החלקה. 

תכיפות או חידוש החלקה: הצמיחה החדשה חייבת להיות באורך של 5 ס"מ לפחות, כלומר כל 6-9 חודשים ניתן להחליק את השורשים, אבל שיער גלי או כבד יכולים להחזיק יותר זמן מבלי שיתעורר צורך בחידוש.

מחיר החלקה יפנית: מחיר החלקה יפנית משתנה מאד ממעצב שיער אחד למשנהו. ההחלקה היפנית אמנם יקרה מההחלקות האחרות, אך היא היחידה שנותנת תוצאות קבועות ואמינות, ללא צורך בחידוש חוזר שיער שכבר הוחלק.

סוגי שיער: ההחלקה היפנית של יוקו מתאימה לכל סוגי השיער, כולל שיער שרוף, צבוע או שבור. ההחלקה היפנית הסטנדרטית אינה מתאימה לשיער מובהר, פסים או גוונים, אך יוקו פיתחה לאחרונה מוצר חדש בשם "קונטרולר" – החלקה לשיער בלונדיני! 

השפעה משקמת: ההחלקה היפנית של יוקו משקמת את השיער מבפנים. חומרי ההחלקה עשירים בשמנים, וויטמינים וקרטין איכותי והתוצאה היא שיער בריא ומבריק לאורך זמן.

רישיון משרד הבריאות: כל סוגי ההחלקות היפניות של יוקו סיסטם הן ברישיון משרד הבריאות. הרישיון מחודש מדי 5 שנים לאחר בחינה מדוקדקת וכל מוצר זוכה לבדיקה ורישיון  ספציפיים לו.
ההחלקה בשגרה: שיער שעבר החלקה יפנית הוא קל ביותר לטיפול. לים, בריכה, שמש או לחות אין השפעה על שערך ותמיד תראי כאילו יצאת מהמספרה. כל מה שצריך זה חפיפה וסירוק קל. רוצה תסרוקת של תלתלים או בקבוקים לאירוע? אין בעיה! לאחר האירוע חפפי וסרקי. השיער חוזר להיות חלק ומושלם.

החלקה יפנית והריון: ההחלקה היפנית בטוחה לחלוטין לשימוש בהריון. היא אינה נוגעת בקרקפת כלל ולכן א נכנסת למחזור הדם. עם זאת, בגלל הריח החזק שלה, מומלץ שלא לעשות אותה בשליש הראשון להריון, בגלל הבחילות.

חסרונות: תהליך ביצוע ההחלקה היפנית הינו מורכב ביותר. השוק פרוץ כך שקשה לדעת מי באמת מומחה ומי שרלטן. מומלץ לבחור במעצבי שיער מיומנים בלבד מאתר יוקו סיסטם.  חסרון נוסף הוא המחיר. התוצאה אמנם שווה את ההשקעה, ובחישוב לטווח ארוך, המחיר אפילו חסכוני בגלל העמידות הגבוהה שלו, אך עדיין מדובר בהוצאה משמעותית.

טיפולי החלקת קרטין

החלקת הקרטין משווקת כהחלקה משקמת, אבל למען האמת היא כלל אינה החלקה ובהחלט אינה משקמת את השיער. החלקת הקרטין היא בעצם ציפוי שקוף ומבריק שמצמידים בגיהוץ לשיער. הציפוי מכביד על השיער ו"מיישר" אותו כלפי מטה. זאת הסיבה ששיער מתולתל מאד או מקורזל לא נותנים תוצאה טובה אחרי טיפול קרטין. 

הקרטין עצמו הוא חומר נפלא והינו חלק ממרכיביו הטבעיים של השיער, אבל בהחלקת קרטין, הוא כלל לא חודר לשערה. טיפול קרטין הוא כמו למרוח איפור כבד על עור מלא בפצעונים. האיפור מסתיר את העור הפגום, אך לא משקם אותו.

רבים לא יודעים, אך החלקות הקרטין פוגעות בשיער עם הזמן: כשהן מתקלפות, חלק מהשכבה החיצונית של השערה נתלש עם הציפוי והשיער רק הופך ליותר פגיע ושבור מלפני ההחלקה. ככל שתעשי יותר טיפולי קרטין, תגלי שהשיער שלך הופך ליבש ושבור יותר ויותר.
חשוב לדעת! החלקת הקרטין מכילה סוג של פורמלין, שהוא חומר מסרטן ושאיפה של האדים הנפלטים בטיפול מסוכנת לבריאותך, ולבריאות כל מי ששואף את אדי ההחלקה במספרה.

תכיפות או חידוש: רחצה תכופה בים או בבריכה, חשיפה לשמש, רוח ולחות, והשחיקה הטבעית של הציפוי גורמים לכך ש"אפקט ההחלקה" ישרוד רק כ 3-4 שבועות. ניתן לחדש את החלקת הקרטין ללא הגבלה, אך העובדה היא שהשיער הופך לחלש ושבור יותר ויותר עם כל טיפול.

מחיר החלקת קרטין: מחיר החלקת קרטין הינו הזול ביותר בשוק ומכאן הפופולריות שלה. מצד שני, אם מחשבים את כמות הטיפולים הדרושים בשנה, מגיעים למחיר של החלקה יפנית, אבל עם תוצאות קצרות טווח שלא מצדיקות את המחיר.

סוגי שיער: החלקת הקרטין מתאימה לכל סוגי השיער מאחר והיא רק ציפוי זמני. 

השפעה משקמת: כאמור, החלקות הקרטין אינם באמת מקמות את השיער ואפילו פוגעות בו.

רישיון משרד הבריאות: מכיוון שהחלקות הקרטין נרשמות בטיפול משקם, הן עוברות בדיקה הרבה יותר שטחית וחלקן מקבלות רישיון זמני ממשרד הבריאות. עד עכשו, אף מותג קרטין לא הצליח להחזיק ברישיון שלו יותר מכמה חודשים.

החלקה בשגרה: לאקלים החם, ללחות, לים ולבריכה יש השפעה מכרעת על אריכות החיים של החלקת הקרטין.

טיפול קרטין והריון: אם את בהריון, חשוב שתדעי כי אדי טיפולי הקרטין מסוכנים גם לעוברך. לנשים בהריון, טיפולי הקרטין אינם אופציה אמיתית.

חסרונות החלקת קרטין: החיסרון הבולט ביותר של החלקת הקרטין הוא הסכנה: החומר לא מפוקח ע"י משרד הבריאות ומכיל מרכיב הידוע כמסרטן. בנוסף, הטיפול זמני, קצר מועד ופגיע לאיתני הטבע.

החלקה אורגנית משקמת של יוקו סיסטם

ההחלקות האורגניות הן העתיד של עולם ההחלקות. גם בתחום הזה השוק פרוץ וחומרים רבים נמכרים כ"אורגניים" למרות שהם לא עומדים בקריטריונים. איך תדעי במה לבחור? 

  • בחרי במוצר עם רישיון ממשרד הבריאות בלבד.
  • בחרי במוצר "עם אבא". מוצר שבא מבית טוב, מחברה גדולה ומוכרת, עם מחלקת מחקר ופיתוח ולא 
  • בחרי בספר מומחה החלקות ואמין שיוכל לאבחן את שיערך ולכוון אותך למוצר הכי מתאים עבורך.

תכיפות או חידוש החלקה אורגנית: החלקות אורגניות אינן החלקות קבועות אך הן מחזיקות מספר חודשים, בהתאם לתכיפות החפיפה שלך והביקורים שלך בים ובבריכה. ההחלקה האורגנית המשקמת של יוקו סיסטם, Protein compound (Sleek 55), מחזיקה מעמד כשנה שלמה, הרבה מעבר לכל ההחלקות האורגניות האחרות בשוק.

מחיר החלקה אורגנית: מחיר ההחלקה האורגנית משתנה ממעצב שיער למשנהו ובממוצע נמצא בין מחירי ההחלקה היפנית למחירי טיפולי הקרטין. טיפול החלקה אורגנית עולה כמו 2-4 טיפולי קרטין, אך מחזיק כמו 10 טיפולי קרטין. בחישוב זריז, ההחלקה האורגנית משתלמת מאד, שומרת על שיערך  מטיפולים כימיים ו"גיהוצים" מיותרים ומזיקים ולא פחות חשוב – על הזמן היקר שאת מבזבזת במספרה.

סוגי שיער: החלקה אורגנית של יוקו סיסטם מתאימה לכל סוגי השיער, כולל שיער בלונדיני, מתולתל, פגוע או שבור.

השפעה משקמת: ההחלקה האורגנית עשירה בחומרים משקמים לשיער.

רישיון משרד הבריאות: לחלק מההחלקות האורגניות בשוק כלל אין רישיון. בחרי אך ורק בהחלקה עם רישיון ממשרד הבריאות כמו ההחלקה האורגנית של יוקו Protein compound. 

החלקה בשגרה: לחפיפה, אקלים החם, ללחות, לים ולבריכה יש השפעה מועטה עד זניחה על אורך החיים של ההחלקה האורגנית של יוקו. השתמשי בשמפו ללא מלחים על מנת למקסם את תוצאות ההחלקה לאורך זמן.

החלקה אורגנית בהריון: אין כל חשש משימוש בהחלקה האורגנית של יוקו בזמן ההיריון. ל- Protein compound ניחוח נעים והיא אינה מסוכנת לך, לעוברך או לסביבה.

חסרונות החלקה אורגנית:  החיסרון היחיד הוא שההחלקה אינה קבועה לחלוטין, אך היא מחזיקה כשנה בניגוד המתחרים.

בהצלחה! אחרי קריאת הכתבה הזאת את קרובה יותר לשיער חלק, מושלם, מטופח ובריא. כמו בכל החלטה שקשורה לשיערך, מומלץ להתייעץ עם מעצב שיער מומחה בהחלקות מהאתר שלנו: yukosystem.co.il .

יוקו – כשהמדע פוגש בקסם. יש למה לחכות בקרוב על השיער שלך!

 

 

2 תגובות

ציפי בכר:
30/11/2017, 03:10:36 PM, היי
השב

מעונינת

מספרה חיים וקלרה רמת גן:
01/12/2017, 02:29:19 PM, 0546706777
השב

אני ספר שעושה החלקות מעל 40 ואכן ההחלקה הכי אמינה והכי טובה שקיימת מאז אני במיקצוע זה yoko אני חשוף כמו רוב בעלי המספרות לחומרים חדשים ומה שאני רואה לשום חברה בשוק מהחומרים שאני חשוף אליהם אין אחריות אין אישור משרד הבריאות להחלקות שיער עם חום שאומר מגהץ ורובם עושים קומבינות ומנסים למכור חנו כל פעם מוצר ההחלקה אחר שונה שהם טוענים שאכן זה החומר,אבל כמו שנכתב במפורש אם לקוח/ה מגיע למספרה וסומך על בעל המירוצים חייב לברר ולדעת מה הכי טוב ומה ההשלכות של ההחלקה לגבי עתיד השיער והתחזוקה עצה שלי אל תתפיתו למחיר לכו רק לאלה שמוכנים להשקיע בכם ולא רק לעשות קופה עליכם ״הזול בסופו של עניין יקר יותר״והמבין מבין. חיים תשובה

תגובה למאמר