שאלות נפוצות בנושא החלקה יפנית

Posted by admin 07/12/2018 11 תגובות מאמרים ומידע מקצועי,

ההחלקה היפנית של יוקו סיסטם יצרה מהפכה של ממש בתחום החלקות השיער. נשים רבות מצטרפות מדי חודש למעגל ה"מאושרות ופטורות מפן" כחלק מהמהפכה . התהליך אינו פשוט להבנה, השוק פרוץ וטווח המחירים ורמות המקצועיות אינסופי, לכן ליקטנו עבורכן את השאלות הנפוצות ביותר כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת:

\n \n

אז מה היא בכלל החלקה יפנית של יוקו סיסטם ?

\n \n

ההחלקה היפנית של יוקו סיסטם היא ההחלקה הקבועה הראשונה והמקורית בעולם. היא הומצאה ע"י מעצבת השיער היפנית יוקו יושימוטה לארץ בתחילת שנות ה-2000, בזכיון בלעדי של מימון קוסמטיקס. לאחרונה קמו מתחרים להחלקה היפנית של יוקו, אך יש לזכור שהמקור לכולן הוא יוקו והנסיון שצברנו עם השניםבעולם בכלל ובשוק הישראלי הייחודי, לא יסולא בפז.

\n \n

החלקה יפנית הינה תהליך כימי אשר מבוסס על חומרים ייחודיים אשר מוחדרים לשערה ובאמצעות חום המחליק משנים את המבנה הבסיסי של השערה, מחליקים אותה, ובתוך כך גם הופכים את השיער לחלק כמשי, רך ובריא יותר. בין אם שיערך גלי, מתולתל או אפילו מקורזל במיוחד, בעזרת תהליך האורך כמה שעות בלבד תוכלי לצאת מהמספרה עם שיער חלק ומבריק, בדיוק כפי שתמיד חלמת.

\n \n

כמה זמן אורך תהליך ההחלקה היפנית של יוקו סיסטם?

\n \n

החלקה יפנית

\n \n

תהליך ההחלקה אורך בדרך כלל בין 3-4 שעות. תלוי באורך השיער, האם השיער דק או עבה, מקורזל או גלי טבעי או צבוע? ככל שהשיער יותר דק/עדין, פגום או צבוע, ההחלקה תשאר פחות זמן על השיער.

\n \n

כמה זמן השיער יישאר חלק לאחר תום תהליך ההחלקה?

\n \n

השיער שעבר החלקה יפנית חלק לנצח. משום שלא מדובר כאן בתהליך המשפיע באופן זמני על השיער או על ציפוי זמני לשערה - אלא על שינוי במבנה השערה עצמו.

\n \n

יחד עם זאת, תהליך ההחלקה היפנית אינו משפיע על השיער החדש, הצומח עם הזמן. על כן כאשר כבר ניתן להבחין במידה ניכרת בשורשי שיער החדש שצומח, (מינימום 5 ס"מ) יש לבצע חידוש החלקה אצל מעצב השיער. פרק הזמן הממוצע לביצוע רענון וחידוש ההחלקה נע על טווח של חצי שנה עד שנה ומשתנה בעיקר בהתאם לסוג השיער, כאשר ככל שהשיער מתולתל או מקורזל יותר כך יהיה צורך לחדש את ההחלקה כל פרק זמן קצר יותר.

\n \n

האם חידוש ההחלקה מתבצע על כל השיער מחדש?

\n \n

לא. אם שיערך כבר עבר החלקה יפנית וברצונך לבצע שוב החלקה, ההחלקה תתבצע רק על החלק החדש של השיערה, שטרם הוחלק. אורך השורשים החדשים חייב להיות מינימום 5 ס"מ על מנת לבצע החלקה.

\n \n

האם מותר לעבור החלקה יפנית בהריון?

\n \n

אפשר לומר שזאת אחת משתי השאלות הנפוצות ביותר (השניה היא האם אפשר לבצע החלקה יפנית על שיער מובהר) אין כל מניעה לעבור החלקה יפנית בהריון, מאחר והחומר נמרח עד כ 1 ס"מ מהקרקפת ולא בא עימו במגע. עם זאת, הגוף עובר שינויים קיצוניים במיוחד בשלושת החודשים הראשונים להריון, ולכן המלצתנו היא לא לבצע הליכים משמעותיים בשליש הראשון של ההריון, אלא להמתין לשליש השני ואז להנות משיער חלק בריא ומלא ברק.

\n \n

האם יש צורך להשתמש במייבש שיער על גבי שיער שעבר החלקה יפנית?

\n \n

אין שום צורך להשתמש במייבש שיער בכדי להחליק שיער שעבר החלקה יפנית. כאמור שיער שעבר החלקה ישאר לנצח חלק לחלוטין. במייבש שיער ניתן להשתמש רק בכדי לייבש שיער רטוב בעדינות ולא במגע עם השיער.

\n \n

מהו אורך השיער המינימלי לביצוע החלקה יפנית?

\n \n

ניתן לבצע החלקה יפנית יוקו סיסטם, על שיער אשר אורכו המינימלי הוא 5 ס"מ. כך שגם אם שיערך יחסית קצר אין כל מניעה לבצע החלקה יפנית מוצלחת שתפיק עבורך תוצאות נהדרות.

\n \n

האם ניתן לבצע החלקה יפנית על שיער שעבר צביעה, הבהרה או החלקה מסוגים שונים?

\n \n

ברוב המקרים, לא ניתן לבצע החלקה יפנית על בלונד פסים או גוונים. על מנת לבחון באופן מדויק את היכולת לבצע החלקה יפנית מבית יוקו סיסטם על גבי שיער שעבר תהליכים שונים, ישנו צורך באבחון מדוייק של כל מקרה לגופו. אם צבעת את שיערך, ביצעת 'גוונים' או 'פסים' או ששיערך עבר טיפולים או תהליכים כימיים כלשהם, מוטב שתפני אל מעצב השיער שיבדוק את כדאיות ביצוע ההחלקה.

\n \n

מה ההבדל בין החלקה יפנית להחלקת קראטין או החלקה ברזלאית?

\n \n

החלקה ברזילאית או החלקת קראטין הן אותו דבר בעקרון, ולמרבה ההפתעה הן אינן החלקות כלל. הן טיפול משקם שמצפה את השערה, ומחזיק כמה חודשים עד שהחפיפות ומזג האוויר פוגעים בציפוי ואז השיער חוזר לקדמותו. אם היו לך תלתלים: - הם יחזרו כאיו לא עברת החלקה.

\n \n

לעומת זאת, החלקה יפנית משנה את מבנה השערה לצמיתות, תוך כדי שיקום. שיער שהוחלק בהחלקה יפנית יהיה חלק לנצח, ויהיה צורך רק לחדש שורשים.

\n \n

כדאי לקחת בחשבון שהחלקות הציפוי כוללות פורמלהיד, חומר מסרטן המסוכן לבריאות, וההחלקה היפנית של יוקו סיסטם לא כוללת פורמליהיד ובטוחה לגמרי.

\n \n

האם צריך להשתמש בשמפו ללא מלחים להחלקה יפנית?

\n \n

עוד מיתוס ששמחנו לנפץ. שמפו עשיר במלחים הוא שמפו שמנקה בביסודיות את השיער והקרקפת. מקור הטעות הוא ב"החלקות ברזילאיות/קראטין" שהיו נפוצות בשוק והיו זקוקות לשמפו עדין שלא יפגע בציפוי הזמני. ההמלצה שלנו?? קני שמפו מצויין עשיר במלחים ללא חשש. כמובן שהמלצתנו היא שמפו של יוקו, מאחר והיפנים בנו את מערכת ההחלקה כך שכל חלק מחזק את התהליך הבא.

\n \n

איפה ניתן להשיג את מוצרי יוקו סיסטם ישראל

\n \n

את מוצרי ההחלקה המקצועיים יכול לקנות רק מעצב שיער והם כפופים להדרכה פורמלית מהחברה. את השמפו והמסיכה של יוקו סיסטם, ניתן לקנות כאן בחנות האתר (לצפייה ורכישת מוצרים) או אצל מעצב השיער שאצלו את מבצעת את ההחלקה. (לרשימת המספרות המומלצות לחצי כאן)

\n \n

איך לבדוק אם המספרה שבחרתי אכן מיומנת בשיטת יוקו סיסטם?

\n \n

כל מעצב שיער שעובד עם יוקו סיסטם ישראל באופן קבוע נמצא ברשימת המספרות המומלצות באתר. מעצבי שיער שעברו השתלמות מקבלים תעודה של יוקו סיסטם ישראל שנראית כך:

\n \n

(תמונה של תעודה). בנוסף, למספרות מומלצות במיוחד ומנוסות במיוחד, יהיה באנר שלנו בפייסבוק, או מוצרי פרסום על חלונות או קירות המספרה.

\n \n

אינך בטוחה עדיין? את מוזמנת לפנות בכל שאלה למשרד הראשי ולקבל המלצות אישיות מהמומחים שלנו במספר: 1-800-326-326